SEZNAMTE SE S PUMA HEROES

Během září 2021 jsme hledali mladé lidi s kreativními superschopnostmi. Přihlásilo se jich skoro 400 a my z nich do týmu PUMA HEROES vybrali 4 talentované osobnosti, které vám v následujících týdnech představíme.

Chci je poznat
Koláž fotek s Benem Cristovao

PUMA HEROES 2021

Letošní PUMA HEROES byli pořádná jízda. Doufáme, že jste si to užili stejně jako my a rozšířili si obzory o tom, co všechno se dá vytvořit.

Moc rádi jsme Báru, Lukáše, NikyBianku poznali a sledovali je při práci. Jestli vás jejich superschopnosti taky zaujaly a máte nápad, jak to s nimi dát dohromady, ozvěte se jim.

A jestli máte vlastní kreativní superschopnosti, které byste chtěli ukázat světu, přihlaste se do projektu PUMA HEROES příští rok.

PUMA HEROES 2022 coming soon…

NAŠI puma heroes

Jaké superschopnosti mají letošní PUMA HEROES? Každý týden vám představíme příběh jednoho hrdiny z týmu. Ve videu, kde tvoří s Benem Cristovao jim můžete koukat pod ruce a sledovat celý kreativní proces.

malba na boty

19 let, České Budějovice

Bianka Machová

Bianka je studentka na plný úvazek, jejím oborem jsou Komunikační studia se zaměřením na Mediální studia. Říká, že malování na boty a tvorba celkově je její vášeň a láska. Zabírá jí to velkou část volného času. Jinak ale taky moc ráda cvičí karate, které jí prý pomohlo najít hodnoty.

K práci s textilem, oblečením nebo botami měla Bianka vždycky blízko. Prý to začalo tvořením módních kolekcí pro plyšáky. Na boty začala malovat přibližně v 15 letech, kdy hledala svou vlastní osobnost. V oblečení a botách z konfekce se necítila dobře, a tak si je začala přetvářet podle svého.

„Díky tvorbě můžu ventilovat pocity a emoce, se kterými neumím pracovat. Je to můj způsob relaxace a únik od reality. Když maluju, mám pocit, že ty tvary a barvy vidím ještě předtím, než je namaluju. Na botách mě nejvíc baví jejich mnohotvárnost a různorodost. Líbí se mi, jak se s nimi dá vyhrát a jak jsou plastické,“ říká Bianka.

Jejím snem je předávat lidem radost z tvoření třeba na nějakém workshopu, kde by jim ukázala, jaký je to super pocit, když „umělecky zrenovujete“ starý kus oblečení a pak si ho znovu vezmete na sebe.

Chtěli byste takový workshop uspořádat nebo máte nápad na jinou zajímavou spolupráci s Biankou? Ozvěte se jí.

AR ilustrace

22 let, Praha

Thi Bao Quyen Phan Tran alias Niky

Niky vystudovala digitální marketing, ve kterém i pracuje, a teď se vrhla ještě do studia MA oboru Future Design. Aplikaci Artivive pro rozšířenou realitu začala používat před necelými 2 roky.

Poprvé se o propojení AR aplikace s uměním dozvěděla na výstavě Elišky Podzimkové, která Niky naprosto nadchla. Inspirovala ji, aby sama prozkoumala možnosti „oživení“ ilustrací a tím zároveň vyšla ze své komfortní zóny a začala se učit něco nového.

„Odmalička jsem byla ten typ holčičky, co si kreslí někde v koutku a s nikým se moc nebaví. Kreslení pro mě bylo nejen útěkem od reality, ale paradoxně i taková brána k tomu, jak se začít lidem více otevírat a seznamovat se. Postupně jsem zjistila, že umění je vlastně perfektní nástroj ke komunikaci a sebevyjadřování,“ říká Niky.

Přestože původně dávala přednost spíše tradičním technikám malby, výhodu v digitální kresbě vidí Niky v tom, že jí umožňuje hodně experimentovat – měnit barvy, tvary a vrstvy. Nekonečným zdrojem inspirace jsou pro ni anime, manga a webtoon a taky má hodně ráda práci slavného animátora Hayayo Miyazaki.

Jejím snem je ilustrovat knihy, noviny nebo časopisy a jednou by chtěla mít svou vlastní výstavu. Pokud máte pro Niky zajímavou nabídku na spolupráci, dejte jí určitě vědět.

malba a fotografie

25 let, Most

LUKÁŠ SÜSSER

Lukáš studuje posledním rokem truhlařinu v Mostě. Říká, že miluje vytvářet věci a „dělat z ničeho něco“, protože to je pro něj určitá terapie. Malovat začal už na základní škole, ale k fotografii se dostal až mnohem později a aktivně fotí zhruba 4 roky.

Originálním portrétům, které kombinují jeho vlastní fotografie s malbou se věnuje teprve chvíli. Pomáhá mu to lépe vyjádřit pocit nebo náladu, kterou chtěl na fotografii zachytit. Možná to bude znít zvláštně, ale přivedl ho k tomu skateboarding.

„Fotka a skate jdou ruku v ruce. Skrze skateboarding jsem narazil na můj životní idol – Dylana Riedera. Potom co Dylan zemřel, udělal na jeho počest Mark Oblow titulku pro The Skateboard Mag. Tehdy jsem tenhle art viděl poprvé a inspirovalo mě to k mojí tvorbě. Prvních pár děl jsem vytvořil právě s fotkami Dylana. Nakonec mi ale dávalo větší smysl pokračovat s vlastními fotografiemi,“ vysvětluje Lukáš.

Lukášova nejoblíbenější technika je linoryt a práce se špachtlí. Když zrovna nemaluje, tak už přemýšlí, co vytvoří příště. Říká, že jeho snem je být v životě šťastný a prý by k tomu velkou měrou přispělo, kdyby se mohl živit tím, co ho baví.

Zaujala vás Lukášova tvorba a máte nápad na spolupráci? Dejte to spolu dohromady.

Náhled videa s holkou

tvorba 3D oblečení

23 let, Praha

Barbora Hahnová

Bára pracuje jako fotografka šperků, ale všechen svůj volný čas tráví tvorbou 3D oblečení, které by se chtěla věnovat profesionálně. Jejím snem je vytvořit vlastní kolekci.

Jak sama říká: „3D tvorba otevírá módnímu průmyslu další, nové dveře. Je to skvělá příležitost být kreativnější, otevřenější, expresivnější a propojit designéry a odborníky z celého světa. Pro mě není 3D digitální móda jen bláznivou novinkou. Naopak v ní vidím budoucnost, jelikož módnímu světu nabízí řešení, jak zvýšit efektivitu, podpořit udržitelnost a posunout ho vpřed.“

K oděvní tvorbě a designu má blízko už od malička. Její maminka je švadlena, takže Bára vyrůstala mezi látkami, střihy a vším, co k tomu patří.

Jestli vás Bářina tvorba zaujala a máte nápad na zajímavou spolupráci, určitě se jí ozvěte.

Ben Cristovao

Puma man

BEN CRISTOVAO

Ben je český zpěvák, textař, sportovec a ambasador značky PUMA.

Je hudebním influencerem – jeho kreativita a talent z něj dělají jednoho z nejvýraznějších zpěváků současnosti. Jeho klipy mají na YouTube neuvěřitelných 340 milionů zhlédnutí. V roce 2019 vyprodal O2 arenu a letos vydal své nové album JEN TAK.

Ben je také opravdový bojovník. Díky své soustředěnosti, bezedné motivaci a ukázkové disciplíně vyniká v jiu-jitsu, kde získal titul mistra Evropy.

Nebojí se postavit za slabší a ukázat svou jemnou stránku – je zastáncem práv zvířat a aktivním veganem.

NAKOUKNĚTE DO ZÁKULISÍ
PUMA HEROES 2021

Mediální partner